ماجرایی مرتبط با حضرت معصومه سلام الله علیها

ساخت وبلاگ
چکیده : حجه الا سلام و شیخ جعفر ناصری: این جریان از حضرت و معصومه و علیها والسلام مشهور است؛ ولی ما خودما... با عنوان : ماجرایی مرتبط با حضرت معصومه سلام الله علیها بخوانید :

حجه الا سلام و شیخ جعفر ناصری:

این جریان از حضرت و معصومه و علیها والسلام مشهور است؛ ولی ما خودمان در حرم درس آیت الله و مرعشی رضوان اللّه تعالی علیه می رفتیم. از شدت علاقه به حضرت معصومه منبرشان را جوری گذاشته بودند که روبه روی ضریح بود. ده دقیقه یک ربع قبل از درس، مطالب شیرینی می گفتند.
یک بار این قضیه را گفتند که البته مختلف نوشته شده؛ ولی من از خودشان شنیدم و سعی بر حفظ هم داشتم. یادم هست که فرمودند:
▪️پدر من آسید محمود، فاضل بود و مدتی سعی و اهتمام کرد برای اینکه راجع به حضرت فاطمه علیهاالسلام دو مسأله را روشن کند؛
یکی اینکه زمان شهادت فاطمه زهرا علیهاالسلام کی است؟ آیا هفتاد و پنجم است یا نود و پنجم بعد از شهادت رسول خدا صلی الله علیه و آله؟ و یکی اینکه قبر حضرت زهرا علیهاالسلام کجاست؟
مدتی شروع می کند در کتاب ها گشتن؛ ولی دستش به جایی بند نمی شود. حتی می فرستد کتاب هایی را خیلی با سختی از مصر برایش بیاورند. ایشان، کتاب های تاریخی را دنبال کرده بود که این دو ابهام را از تاریخ بردارد. خیلی تحقیق می کند؛ ولی دستش به جایی نمی رسد و دلش آرام نمی گیرد.
مدتی، دیگر کتاب ها و تحقیقات را میگذارد کنار و از باب توسل وارد می شود. این سید، گریه و زاری و توسل می‌ کند که من می خواهم این دو مسأله برایم روشن شود.

▫️من این جوری یادم است که می گفتند:
شش ماه، توسلش شبانه روز طول می کشد، تا اینکه یک شب امام صادق علیه السلام را در خواب می بیند.
حضرت صادق علیه السلام به او می فرمایند:
«آسید محمود! بیهوده خود را به زحمت مینداز. بگذار مردم بپرسند که چرا باید قبر بلال حبشی مشخص باشد؛ ولی قبر دختر پیغمبر مشخص  نباشد؟ خداوند، جاه و جلال و جبروت فاطمه زهرا سلام الله علیها را به فاطمه معصومه علیهاالسلام داده است. هر چه میخواهی از او بخواه»

▪️یادم هست آقای مرعشی می فرمودند: «این کلمه جبروت در غیر خداوند متعال گفته نشده؛ ولی در خواب، امام صادق علیهالسلام به پدر من، گفتند: جاه و جلال و جبروت...».
آقای مرعشی می گفتند:
«پدر من دیگر بعد از آن، اهتمامش به زیارت حضرت معصومه علیهاالسلام خیلی بیشتر شده بود».
مقام حضرت زهرا علیهاالسلام در دنیا و چنین بهره برداری از حرم ایشان امکان پذیر است.

نماز در صحرا(عکس روز نشنال جئوگرافی)...
ما را در سایت نماز در صحرا(عکس روز نشنال جئوگرافی) دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : دوشنبه 3 دی 1397 ساعت: 7:02